Aktualności

"Lotnictwo..." z udziałem min. M. Wilda


- Lotnictwo, jak każda gałąź transportu, nie istnieje bez infrastruktury. Liczę, że nasza kluczowa inwestycja, jaką jest Centralny Port Komunikacyjny, przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców Rzeczpospolitej - powiedział podczas wystąpienia otwierającego konferencję „Lotnictwo Nowej Generacji – Strategie, Technologie, Rozwiązania” wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

Tematyka konferencji, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zarząd Targów Warszawskich SA, nawiązuje do dziedzictwa i historii polskiego lotnictwa. Poświęcona była aktualnym zagadnieniom związanym z lotnictwem cywilnym i państwowym, dotyczyła m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego w kontekście rozwoju rynku transportu lotniczego w Polsce i Europie, bezpieczeństwa w lotnictwie, kontroli ruchu lotniczego i zarządzania przestrzenią powietrzną.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild wziął także udział w sesji Rozwój rynku transportu lotniczego w Europie w kontekście planowanego powstania CPK - prognozy dla linii lotniczych i ich pasażerów. Przyszłość Lotniska Chopina.

< powrót

Aktualności